Operational amplifier; 4MHz; Channels: 2; MSOP8; 3÷18/±1.5÷9VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4666-2ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4666-2ARMZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 4MHz; Channels: 2; MSOP8; 3÷18/±1.5÷9VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 3.5mV |