Operational amplifier; 65MHz; 4.5÷16.5V; Channels: 2; SO8-EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4898-2YRDZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4898-2YRDZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 65MHz; 4.5÷16.5V; Channels: 2; SO8-EP
| Mounting | SMT |
| Case | SO8-EP |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 65MHz |
| Slew rate | 55V/μs |
| Input offset voltage | 20µV |
| Voltage supply range | ± 4.5...16.5V DC |