Operational amplifier; 90MHz; Channels: 1; DIP8; 60mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADEL2020ANZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADEL2020ANZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 90MHz; Channels: 1; DIP8; 60mA
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 60mA |
| Bandwidth | 90MHz |
| Quiescent current | 10mA |
| Input offset voltage | 10mV |