PMIC; DC/DC converter; Uoper: 2÷30V; Uout: 3.3÷12V; SO8; buck-boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADP1111ARZ-5
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADP1111ARZ-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 2÷30V; Uout: 3.3÷12V; SO8; buck-boost
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 72kHz |
| Input voltage | 2...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |