PMIC; DC/DC converter; Uoper: 3.6÷30V; Uout: 3.3÷5V; SO8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADP3050ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADP3050ARZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 3.6÷30V; Uout: 3.3÷5V; SO8; buck
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 200kHz |
| Input voltage | 3.6...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |