Analogue to Digital Converter, 24 bit, 144 kSPS, Differential, Single Ended, Serial, SPI, Single
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
ADS1274IPAPT
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: ADS1274IPAPT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue to Digital Converter, 24 bit, 144 kSPS, Differential, Single Ended, Serial, SPI, Single
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | A/D converter |
| Integrated circuit features | delta-sigma |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 4 |
| Interface | SPI |
| Frequency | 37MHz |
| Converter resolution | 24bit |
| Max operating temperature | 125°C |