Transistor: IGBT; 650V; 40A; 169.68W; D2PAK; automotive industry
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AFGB40T65RQDN
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: AFGB40T65RQDN
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 650V; 40A; 169.68W; D2PAK; automotive industry
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Application | automotive industry |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 160A |
| Collector current | 40A |
| Gate charge | 51nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |