Transistor: IGBT; 650V; 50A; 173W; TO247-3; automotive industry
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AFGHL50T65RQDN
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: AFGHL50T65RQDN
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; 650V; 50A; 173W; TO247-3; automotive industry
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 173W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Collector current | 50A |
| Gate charge | 65nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |