Transistor: NPN; bipolar; 45V; 500mA; 200mW; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AKS0019
Tootja: AKYGA SEMI
Tootja tootekood: AKS0019
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 500mA; 200mW; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 100...600 |