Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 6.2A; 2W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4292E
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4292E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 6.2A; 2W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 6.2A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 23mΩ |
| Gate charge | 8nC |