Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -5A; 2W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4403
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4403
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -5A; 2W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -5A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 48mΩ |
| Gate charge | 7nC |