Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -3.1A; 2W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4441
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4441
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -3.1A; 2W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -3.1A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 100mΩ |
| Gate charge | 8nC |