Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 11A; 2W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4480
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4480
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 11A; 2W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 11A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 11.5mΩ |
| Gate charge | 10.5nC |