Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 8A; 1.1W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4484
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4484
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 8A; 1.1W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 1.1W |
| On-state resistance | 10mΩ |
| Gate charge | 13.6nC |