Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 12A; 1.2W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4576
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4576
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 12A; 1.2W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 12A |
| Power dissipation | 1.2W |
| On-state resistance | 5.8mΩ |
| Gate charge | 6.8nC |