Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 60/-60V; 1.28W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4612
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4612
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 60/-60V; 1.28W
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60/-60V |
| Drain current | 3.6/-2.6A |
| Power dissipation | 1.28W |
| On-state resistance | 56/105mΩ |
| Gate charge | 4.3/8nC |
| Kind of transistor | complementary |