Transistor: P-MOSFET x2; unipolar; -30V; -7A; 1.3W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4805
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4805
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET x2; unipolar; -30V; -7A; 1.3W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -7A |
| Power dissipation | 1.3W |
| On-state resistance | 18mΩ |
| Gate charge | 30nC |