Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 9A; 1.3W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4838
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4838
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 9A; 1.3W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 9A |
| Power dissipation | 1.3W |
| On-state resistance | 9.6mΩ |
| Gate charge | 8nC |