Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 100V; 3A; 1.3W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO4892
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO4892
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 100V; 3A; 1.3W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 3A |
| Power dissipation | 1.3W |
| On-state resistance | 68mΩ |
| Gate charge | 3nC |