Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -4A; 1.3W; TSOP6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AO6401A
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO6401A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -4A; 1.3W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -4A |
| Power dissipation | 1.3W |
| On-state resistance | 47mΩ |
| Gate charge | 7nC |