Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 6A; 1.28W; TSOP6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AO6402A
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO6402A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 6A; 1.28W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 6A |
| Power dissipation | 1.28W |
| On-state resistance | 24mΩ |
| Gate charge | 3.5nC |