Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -4.2A; 1.3W; TSOP6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AO6405
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO6405
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -4.2A; 1.3W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -4.2A |
| Power dissipation | 1.3W |
| On-state resistance | 52mΩ |
| Gate charge | 4.6nC |