Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 3.4A; 1.28W; TSOP6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AO6420
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO6420
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 3.4A; 1.28W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 3.4A |
| Power dissipation | 1.28W |
| On-state resistance | 60mΩ |
| Gate charge | 4.3nC |