Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 5A; 1.5W; TSOP6
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
AO6424A
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO6424A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 5A; 1.5W; TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 5A |
| Power dissipation | 1.5W |
| On-state resistance | 35mΩ |
| Gate charge | 3.2nC |