Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 20V; 6.1A; 1.28W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AO9926C
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AO9926C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 20V; 6.1A; 1.28W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 6.1A |
| Power dissipation | 1.28W |
| On-state resistance | 23mΩ |
| Gate charge | 6nC |