Transistor: IGBT
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
AOB10B65M1
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB10B65M1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Kind of package | reel, tape |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 75W |
| Gate-emitter voltage | ±30V |
| Pulsed collector current | 30A |
| Collector current | 10A |
| Gate charge | 24nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |