Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 8A; 198W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB11S65L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB11S65L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 8A; 198W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 198W |
| On-state resistance | 1.11Ω |
| Gate charge | 13.2nC |