Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 107A; 375W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB2500L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB2500L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 107A; 375W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 107A |
| Power dissipation | 375W |
| On-state resistance | 6.2mΩ |
| Gate charge | 97nC |