Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 17A; 40W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB27S60L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB27S60L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 17A; 40W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 17A |
| Power dissipation | 40W |
| On-state resistance | 160mΩ |
| Gate charge | 26nC |