Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 110A; 166.5W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB280L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB280L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 110A; 166.5W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 80V |
| Drain current | 110A |
| Power dissipation | 166.5W |
| On-state resistance | 2.2mΩ |
| Gate charge | 160nC |