Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 120A; 163W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB2904
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB2904
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 120A; 163W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 120A |
| Power dissipation | 163W |
| On-state resistance | 4.4mΩ |
| Gate charge | 93nC |