Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -55A; 93W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB411L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB411L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -55A; 93W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -55A |
| Power dissipation | 93W |
| On-state resistance | 16.5mΩ |
| Gate charge | 40nC |