Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 40A; 25W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB4184
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB4184
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 40A; 25W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 40A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 10mΩ |
| Gate charge | 13.6nC |