Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 95A; 50W; TO263
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOB66616L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOB66616L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 95A; 50W; TO263
| Mounting | SMD |
| Case | TO263 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 95A |
| Power dissipation | 50W |
| On-state resistance | 3.2mΩ |
| Gate charge | 42.5nC |