Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 0.8A; 45W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AOD1N60
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD1N60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 0.8A; 45W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 800mA |
| Power dissipation | 45W |
| On-state resistance | 9Ω |
| Gate charge | 6.1nC |