Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 13A; 100W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD2210
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD2210
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 13A; 100W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 13A |
| Power dissipation | 100W |
| On-state resistance | 105mΩ |
| Gate charge | 12nC |