Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 16A; 75W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD2544
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD2544
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 16A; 75W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 16A |
| Power dissipation | 75W |
| On-state resistance | 54mΩ |
| Gate charge | 5.5nC |