Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 13.5A; 83W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD256
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD256
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 13.5A; 83W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 13.5A |
| Power dissipation | 83W |
| On-state resistance | 85mΩ |
| Gate charge | 7nC |