Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 36.5A; 23.5W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
AOD2610E
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD2610E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 36.5A; 23.5W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 36.5A |
| Power dissipation | 23.5W |
| On-state resistance | 9.5mΩ |
| Gate charge | 7nC |