Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 36A; 50W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD2810
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD2810
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 36A; 50W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 80V |
| Drain current | 36A |
| Power dissipation | 50W |
| On-state resistance | 8.5mΩ |
| Gate charge | 26.5nC |