Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -10A; 25W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD407
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD407
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -10A; 25W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -10A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 115mΩ |
| Gate charge | 7.4nC |