Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 20A; 25W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AOD4130
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD4130
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 20A; 25W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 20A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 24mΩ |
| Gate charge | 13.4nC |