Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 63A; 100W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD4132
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD4132
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 63A; 100W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 63A |
| Power dissipation | 100W |
| On-state resistance | 4mΩ |
| Gate charge | 33nC |