Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -12A; 25W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AOD413A
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD413A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -12A; 25W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -40V |
| Drain current | -12A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 44mΩ |
| Gate charge | 16.2nC |