Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -28A; 31W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD4189
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD4189
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -28A; 31W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -40V |
| Drain current | -28A |
| Power dissipation | 31W |
| On-state resistance | 22mΩ |
| Gate charge | 31.4nC |