Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 46A; 20W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AOD424G
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD424G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 46A; 20W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 46A |
| Power dissipation | 20W |
| On-state resistance | 4.9mΩ |
| Gate charge | 31nC |