Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 12A; 20W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD444
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD444
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 12A; 20W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 12A |
| Power dissipation | 20W |
| On-state resistance | 60mΩ |
| Gate charge | 10nC |