Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 2.7A; 25W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD450
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD450
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 2.7A; 25W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 200V |
| Drain current | 2.7A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 700mΩ |
| Gate charge | 3.82nC |