Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 15A; 18W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AOD454A
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD454A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 15A; 18W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 15A |
| Power dissipation | 18W |
| On-state resistance | 30mΩ |
| Gate charge | 8.3nC |