Transistor: N-MOSFET; unipolar; 300V; 8.3A; 150W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD468
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD468
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 300V; 8.3A; 150W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 300V |
| Drain current | 8.3A |
| Power dissipation | 150W |
| On-state resistance | 420mΩ |
| Gate charge | 16nC |